| CosminCicio a întrebat:

Buna sunt Cosmin, deci am o grava problema tocmai ce mi-am instalat windowsul si incercam sa-mi instalez Audio card [realtek ac97] windows xp si imi apare eroarea aia Code 10 the device canot start. am incercat toate solutiile de pe google in zadar ofer cea mai mare funda cui ma ajuta astept raspuns rapid!

2 răspunsuri:
| script a răspuns:

Ce tip de windows ai instalat? intra in device manager si unde ai un semn al exclamarii sau o intrebare da dublu click si da update driver... alege manual de pe cd-ul de instalare driver-ul, instaleazal si apoi da restart apoi pune realtek ac97

| CosminCicio explică (pentru script):

Am precizat in intrebare'windows xp" dar n-am cdul de instalare il am de pe net driverul.