| ionutaurel a întrebat:

Am o problema driverele de la placa de sunet.le-am instalat dar tot nu merg."this device cannot start(code 10)"..mentionez ca folosesc windows xp..am instalat Realtek AC' 97 audio.
Mentionez ca sistemul este functionabil si este introdus corect in placa de baza.

Cand dau la "adjust the system volume", imi arata "no device detected".
Astept raspuns rapid. Apreciez. Dau funda!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai de unde stii ca ai Realtek? Driverele se iau de la producatorul placii de baza, nu ati mai invatat?

| Admunssen a răspuns:

Un sistem de operare nu se introduce in placa de baza. Spune-ne ce model de placa de baza ai, si o sa te putem ajuta.

| ionutaurel explică:

Modelul este MSI MS-7012