| Cryssy11_7794 a întrebat:

Sunt foarte disperata.Am vrut sa ma jco un joc si am instalat o chestie pe calculator da la intrare la home pe mozila firefox si internet explorer nu mai imi intra pe google ci pe o pagina enervanta.L-am dezinstalat dar tot a ramas asa.Cum pot sa schimb home page? Prima pagina adica sa intru direct pe google.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa se întâmplă când userii procedează ca ciobanii cibernetici(next next finish că „a mers").În cazul în care nu este un addware la firefox trebui să intrii în tools/options și în tabul de general să pui adresa www.google.ro.
În internet explorer din chestia ai cu rotiță din dreapta sus la options acolo ar trebui să ai un câmp unde să pui adresa dorită. Succes

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru internet explorer: control panel -> internet options -> "home page" -> http://www.google.ro -> apply -> ok

pentru firefox: click pe "firefox" (stanga sus) ->options -> options -> "when firefox starts" bifezi "show my home page, iar la home page: tastezi www.google.ro -> ok
(in caz ca nu ai acel buton portocaliu in coltul din stanga, mergi pe tools si apoi options)