| Radu_Gheorghe__wbVz a întrebat:

Buna,sunt George_Radu_1963 si sunt membru la voi din 2013, am 4 conturi pe Facebook si toate mi-au fost restictionate, la doua chiar am inceput procedura de stergere definitiva pentru ca nu mai am nervi, ce pot face sa scap de restrictiile astea? Ce ma sfatuiti sa fac? Vreau sa va spun ca am 70% infirmitate, iar Facebook ma ajuta sa tin legatura cu copiii in Romania! Mi-am facut 2 conturi noi, le-au restrictionat imediat! Ma puteti ajuta? Ce as putea face sa-mi ridice interdictiile? Iata ce imi zice Facebook:"-Pentru a împiedica orice folosire în mod incorect, momentan nu mai poți utiliza această funcție pe Facebook. Poți încerca din nou mai târziu." Si asta de o saptamana! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"mai târziu", poate insemna 14 zile, 30 zile, 3 luni.
Uneori, suspendarea poate fi definitivă.
Verifică-ti emailurile cu care te-ai inregistrat pe Facebook si vezi dacă ti-au trimis mesaj.

Pana se rezolvă, poti folosi WhatsApp, Și acolo puteti conversa, va puteti trimite poze/ filmulețe, puteti vorbiti video...
E bun! happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand postati ce nu aveti voie pe FaceBook administratia FaceBookului va pedepseste inchizandu-va contul.
Nu aveti voie decat 1 cont si dvs ati facut 4.
Daca erati un om serios si de buna credinta, nu faceati 4 conturi, incalcand cu bune stiinta regulile lor.
Din pacate Face Book este o companie americana care nu face favoruri nici copiilor, nici adultilor si nici celor cu handicap fizic sau psihic.

Invatati-va sa respecti REGULILE impuse de administratia acestor forumuri, aplicatii sau website-uri, pe care le folosesti pe gratis, ca vi se face un favor sa le aveti pe gratis, cu conditia sa respecti regulile lor: fara spam, fara pornografie, fara poze indecente, fara santaj, fara golneala si vulgaritati, fara copyright poze sau muzica (adica NU copiati pozele sau muzica altora, distribuind-o prietenilor dvs fara sa fii platit taxe de copyright).
Din pacate, acum va trebuii sa va linistiti si sa asteptati sa fiti contactati de FB daca decid sa va deblocheze, ca alt cont nou nu mai puteti face, fiindca se lungeste pedeapsa.

| johnnny123 a răspuns:

Păi prima întrebare ar fi "De ce îți trebuie patru conturi?".

Dacă ești un utilizator de bună-credință, care nu folosește contul pentru activități care pot atrage suspendarea, atunci îți este absolut suficient un singur cont.

| Stefanzah2011 a răspuns:

Poate cei de la Facebook cred că ai postat conținut neadecvat sau doar sunt în potriva ta... Poate ia-ți telefon nou sau scrie o data de naște care sa nu fie 2002 sau un an mai aproape de anul de acum, pentru că îi plochează pe cei care sunt mai tineri de 18 ani.