| sixtythree a întrebat:

Sunt niste aplicatii pe market.android.com pentru android, cu ajutorul carora pornesti calculatorul. Mi-am instalat si eu niste aplicatii de genul doar ca nu functioneaza. De ce? Pentru ca e win7? Sau problema e alta? Nu mi-ar strica putin ajutor. Pregatesc si o funda pentru un raspuns care ma ajuta! Ms.

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Nu functioneaza.
De ce?
Pentru ca e win7! si nu recunoaste android.
Ai vazut ce simplu este?

| sixtythree explică (pentru traveler):

Nu cred. E imposibil sa nu recunoasca. Plus ca e un windows mai nou.
Dar tu ai incercat si stii ca nu merge?
Mersi oricum.

| traveler a răspuns:

DIFERA LIMBAJUL DE PROGRAMARE, nu cunoaste rutinele, etc, mai continuu?
android este un limbaj nativ special pentru telefoane, plachete, tablete si nu este compatibil cu xp deoarece este mediocru sa ma exprim impropriu tehnic asa pe linga puterea xp ului sau w7 ce beneficiaza de procesoare uriase si memorii exorbitante pe linga android ce lucreaza pe procesoare relativ slabe, memorii de la citiva rami in comparatie cu windowsul tau de exemplu.
Desigur sunt emulatoare, aplicatii ce fac cit de cit posibila rularea pe windows.etc.
De aici si limbajul asta nativ direct cod masina,, sa nu ceara resurse, memorie, resurse in genere de la sistemul pe care opereaza gen telefoane cu un ram de 2 mbiti si procesor de 133 mhz.
Uite aici ai ceva indrumari :http://translate.google.com/....../translate