| 99NYC a întrebat:

Sunt nou pe Tinder si vreau sa stiu cum anume gasesc oameni din zona mea. Ieri am gasit vreo 30 de persoane din zona mea si dupa ce am "trecut" de toate, nu mai era niciuna. Astazi din nou am gasit vreo 10-15 persoane din zona mea. Sa inteleg ca gasesc persoanele doar cand is si ele active sau cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca modifici la setari distanta pe care vrei sa gasesti persoane, s-ar putea sa gasesti mai multe daca nu o ai data la maxim. In general oamenii se mai si misca, iar Tinderul receptioneaza locatia lor si o transmite mai departe utilizatorilor din zona respectiva. Fain e sa mergi cu trenul pe o distanta mai lunga si sa vezi persoane de peste tot. Exista si posibilitatea ca printre persoanele pe care le vezi sa fie si unele care isi fac atunci cont.