| Keisha a întrebat:

Buna
Tastatura laptopului scrie aiurea in loc de " q" scrie "qa"
cand apas pe space apare"d"sau c apare "c-/". Nu am scapat nimic pe ea si laptopul e ASUS. Help me

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Te ajut eu cautama pe itsoft_2011

| gelu1970 a răspuns:

Incearca sa restaurezi tastatura
Fn+F11 sau Fn+tasta ce blocheaza numerele.
in caz ca nu merge
start/panel control/configurare regionala si limba/ alege preferintele in functie si de tastatura laptopului. adica pentru ce tara a fost fabricat.

| simpluone a răspuns:

Va trebui sa te ajute cineva care se pricepe. Tastatura ta sub butoane are doua circuite tip folie cu grafit care se uzeaza de la apasari repetate. Dupa cum spui tu ca e q si c sigur este de la jocuri fiind tastele cele mai folosite. Deci
laptopul trebuie oricum desfacut

e

| RuxyBuhoci1994 a răspuns:

Cred ca trebuie sa vb cu parintii sa ti-l duca la reparat, sau poti chiar tu, bafta!