| PinkkRosee a întrebat:

Știți cumva cum mi-as putea porni wifi-ul din calculator GRATUIT?(adica am auzit de router sau ceva de genul, dar nu vreau asa ceva). Stiti vreun site, vreun program folosit de voi? Va rog fara virusi si sa fie gratuit. + Am Windows Xp. Merci :*!

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Nu poti face asta...din cate am inteles ai internet prin cablu(fir). Router-ul nu face altceva decat sa transforme internetul care vine prin fir in unde, care sunt captate apoi de telefonul tau, si ai net.Asa functioneaza, mai sunt un fel de routere portabile(nu cred ca se cheama asa, stiu doar ca exitsa).

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru a folosi wi fi ai nevoie de 2 lucruri.

un dispozitiv care emite undele (adica router ul) si un dispozitiv care receptioneaza undele adica o placa de retea wireless la laptop/calculator.

nu inteleg ce program vrei tu.

| CinevaNou a răspuns:

Daca ai laptop sau ai placa wireless in pc, o poti folosi pe aia in loc sa-ti iei router, dar o sa fie ceva mai complicat.

| Rockat a răspuns:

Întrebarea ta e ceva de genul: Știți de unde să-mi cumpăr o pâine Gratis, sau este ceva program care sa imi imprime o felie de pâine?

| PinkkRosee explică (pentru Rockat):

Stii ceva, TPU e un site unde intrebi ce nu stii, nu e un site unde sa te dai destept. Daca ti s-a parut stupida intrebarea mea, de ce ai mai raspuns? Get a life!straight face.

| Rockat a răspuns (pentru PinkkRosee):

Scuze, mi sa părut doar foarte ciudată!

| LauraGgeo a răspuns:

Poti sa iti activezi wifi direct daca ai un telefon mai performant si te conectezi la laptop asa dar puneti parolo

| Mocsany_Cristian_1989 a răspuns:

De ce dati sfaturi daca nu sunteti in masura? Se poate realiza o conexiune fara a avea nevoie de absolut nimic(conditia este ca dispozitivul care este conectat la retea sa fie pornit)!