| maximiliannnn a întrebat:

Buna tocmai mi-am luat un iphone 4 si am update 5.1.1 dar telefonul este bloact in anglia si nu am cartela imi cere activare
am modificat firmware cu snowbreeze si i-am pus fara activare mi-am luat itunes 10.4.1 ca sa nu dea eroare 2005 si mi se intampla asta pun:tinyumbrella---redsnow DFU MODE---Itunes
----Soft modificat cu snowbreeze
O ia dar akunge la un punct se incarca mai putin de 1 sfert si imi da eroarea 10 CE sa Fac Vreau sa stiu Si vreau pasi ca un fel de tutorial

3 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Nu stiu cum sa zic frate, dar fara acel cod pe care il are telefonul personal nu poti sa il dezactivezi findca gandeste-te, tiar fi frica sa umbli cu un asa telefon pe drum daca el nu ar avea un cod al lui personal pe care numai tu sa ill stii findca asa lar fura si sau dus o gramada de bani degeaba, deci pur si simplu nu mai ai ce face, asta e sad.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Trebuie sa ii faci jailbreak... dar nu pe ios 5. deci mai intai trebuie sa faci downgrade la ios undeva pe la 4.1 ca sa poti sa faci un jailbreak untethered... eu unu am patit-o si eu cu iphone 3gs

| Miky69 a răspuns:

Frate, si eu ma bat de 1 saptamana cu un iPhone 4S pe 5.1.1... daca reusesti sa-i faci unlock / jailbreak. trimite te rog si mie 1 link in private message cu un tutorial ceva tongue bafta!