| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Tocmai mi-am luat un laptop nou si as vrea sa instalez win7 pe el. Nu am Cd/stick cu win, dar as vrea sa instalez pe el win7. Se poate? Daca da, cum?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu se poate. Du-te cu el la cineva care Windows, sau i-a tu un DVD cu Windows si instaleaza-l. Sau la un Service de calculatoare. Platesti si o
sa-ti instaleze.

| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns:

Iti trebuie CD cu windows sa instalezi, daca esti din Bucuresti te pot ajuta cu o instalare cu Windows 8 daca vrei.

| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns:

Tu nu cred ca ai inteles, el si-a cumparat un laptop si vrea sa isi bage windows, daca nu are windows instalat cum intra pe net? Si nu e recomandat sa faca cum zici tu, pentru ca daca ar face cum zici tu nu are cum sa formateze Hardu si sa il imparta in sectiunile necesare lui.

| Raul199612 a răspuns (pentru Timotei_Cazacu_1996):

Nici tu nu ai inteleshappy Ai dreptate in priviinta ca si-a cumparat laptop si vrea sa isi bage windows si nu are net, recunosc nu am fost atent, dar a intrebat cum poate sa-si bage windows fara cd/stick sau ce are elhappy

| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns (pentru Raul199612):

Pai nu are cum ii trebuie obligatoriu un CD sau un Stick Boutabil.

| Sorinutsu a răspuns (pentru Timotei_Cazacu_1996):

Ba da, are cum, faci o partitie fantoma pe hard cu partition magic parca, dupa care era un programel care facea sa booteze din bios direct windowsul, am testat si merge, descarci un windows, il bagi pe daemon tools dupa care copiezi toate fisierele in partitia fantoma, important cand bagi windowsul sa nu stergi acea partitie, bafta