| FashionVictim93 a întrebat:

Acum 3 ani am lucrat la un site, de care ulterior nu sa mai ocupat nimeni. Clientul respectiv a apelat din nou la mine pentru ca site-ul in timp s-a degradat si nu mai functiona cum trebuia, plus ca doarea sa aduca modificari la el. Am acceptat sa ma ocup de site-ul lui. Problema este ca la final eu va trebui sa obtin o suma de bani pentru munca depusa si nu stiu cum sa evaluez aceasta munca in lei. Nu am stabilit o suma la inceput pentru ca el dorea diverse modificari la site si astea le vedeam in timp. Intrebarea mea ar fi, cat costa optimizarea, actualizarea, modificarea unui site, adaugarea a cateva produse, am activat si optiunea de a se plati cu cardul etc? (mentionez ca site-ul a fost dezvoltat in Opencart, dar a fost necesara si umblarea in cpanel in cod).
Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incepe și tu e la una mie lei să ai de unde coborâ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de numarul de ore lucrate si de rezultate.
Daca tot ce ai facut e ok, atunci 100 de euro e pretul minim.

Si. un sfat: fara avans sa nu mai lucrezi, cand vine vorba de wedesign si celelalte legate de IT