| dariiaaa a întrebat:

alaltaieri am vrut sa mut pozele din telefon*un huaweiP8 lite* in laptop *un Asus cu win 10* prin cablu USB, am ales folderele pe care doream sa le pun pe laptop, si..am finalizat,dupa,am vrut sa ma uit la pozele pe care le mutasem pe laptop in acea seara,si,nu erau *punandu le in documents*dupa ce m-am uitat, am realizat ca nu sunt nici in laptop si nici in telefon? ce as putea sa fac? mai pot recupera pozele? doresc sa mentionez ca nu aveam back up pentru pozele din camera ci doar pentru pozele din messenger si whatsapp,

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Unul dintre dispozitive e infectat cu virusi si nu e imposibil sa-l fi "molipsit" si pe celalalt.
Incearca recuperarea pozelor de pe telefon cu Recuva sau Pc Inspector Smart Recovery.

http://www.pcinspector.de/SmartRecovery/info_bytespotter.htm?language=1
https://www.piriform.com/recuva

| LinxCont a răspuns:

Daca pozele nu mai sunt in telefon, inseamna ca mutarea s-a finalizat cu succes si in acest caz pozele trebuie sa fie in laptop.
Trebuie cautate mai bine in laptop, poate din greseala au fost mutate in alt loc din laptop. Se poate da o cautare in laptop de genul ".jpg" ca sa vezi toate pozele din laptop si poate dai de locul unde sunt. Daca folosesti Recycle Bin, trebuie cautate si acolo, poate au fost sterse din greseala. Daca nici asa nu merge, atunci trebuie incercat in laptop un program de recuperare fisiere, poate au fost sterse din greseala si aici iau in considerare faptul ca pozele au fost sau inca mai sunt in laptop, mutarea fiind finalizata si fisierele sterse din telefon. Fisierele din telefon nu ar fi fost sterse daca nu ar fi fost mutate complet in laptop.
http://www.lifewire.com/free-data-recovery-software-tools-2622893

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Recuva scanezi si pciul si telefonul sa fie legat la pc

| Madalinn27 a răspuns:

Nu mai intra pe site-uri pentru adulti, sunt pline de virusi, ai telul sau tableta virusata din cauza ca ai crezut pe bune ca Maria/Georgeta/Ioana, etc sunt la 2, 3 km de tine, sfatul meu e sa lasi site-urile +18 si sa iti schimbi Windosul sau sa iti resetezi telul, da-mi funda
Big_Up pentru mana dreapta daca stii ce zicwinking