| cataynna a întrebat:

Buna tuturor!
Am o mare problema cu un stick. Am vrut sa copiez niste poze de pe telefon pe stick insa dura foarte mult si am dat revocare. Cand am incercat sa redeschid stickul, folderelor pe care le aveam li se schimbase numele, aparuse niste caractere alandala si cand dau sa deschid acele foldere imi spune ca "windows nu poate deschide acest fisier". Mai pot recupera cumva pozele pe care le aveam in acele foldere? Sunt foarte importante pentru mine, va rog sa imi spuneti ce as putea face sa pot deschide folderele.
Ofer funda

12 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Le-ai mutat din telefon pe stick sau doar le-ai copiat? Daca nu le-ai mutat sunt pe telefon intacte. Daca le-ai mutat si ai intrerupt actiunea... o parte din fisiere se afla pe stick, o parte in telefon, probabil o parte s-a pierdut, deci ce-ai facut? Copiere sau mutare?

| cataynna explică (pentru Ineys):

Am vrut sa le mut si cand am dat pe mutare am dat pe revocare dupa vreo 5 minute deoarece dura prea mult

| cataynna explică (pentru Ineys):

Scuze, stii daca as mai putea sa le recuperez?

| Ineys a răspuns (pentru cataynna):

Ar trebui sa fie intacte in telefon. Le-ai verificat?

| cataynna explică (pentru Ineys):

Am vrut sa mut niste poze pe un stick pe care erau deja alte sute de poze. Pozele vechi au fost afectate, nu cele pe care voiam sa le mut in momentul acela.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Cred ca va trebui sa resovtezi stick-ul, ceea ce inseamna ca vei pierde toate datele de pe acesta.

| cataynna explică (pentru GeorgianRaGe):

?
Dar de la ce s-a putut intampla asta?

| GeorgianRaGe a răspuns (pentru cataynna):

Cand scoti stick-ul USB brusc, poti intrerupe transferul fisierelor, le poti corupe, poti bloca softurile si, in cel mai rau caz, chiar calculatorul, ce va necesita un restart.

| cataynna explică (pentru GeorgianRaGe):

Cred ca asta s-a intamplat. Si mai pot recupera acele fisiere? Deci pozele pe care am vrut sa le mut s-au mutat cateva, pana sa dau revocare, insa 2 foldere mai vechi au problema de care vorbeam

| GeorgianRaGe a răspuns (pentru cataynna):

Scuze dar ma depaseste acest subiect nu mai mi s-a intamplat niciodata acest lucru mai asteapta si alte raspunsuri.

| cataynna explică (pentru GeorgianRaGe):

Ok. Multumesc oricum!