| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am 2 nedumeriri si anume :
1.Cum pot formata un laptop?
2. Şi mai am o întrebare dacă formatez laptopul ramane windowsul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

1. Uite asa: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
2. Daca formatezi partitia unde se afla vechiul sistem de operare atunci e normal ca nu mai ramane nimic, asa ca ai grija ca inainte sa copiezi ce ai in My documents, Desktop (ecran) si alte eventuale foldere in care mai stii ca ai pus date (pe partitia cu sistemul de operare)

| ill_9239 a răspuns:

1.Formatarea se poate face cel mai usor astfel: click dreapta pe partitia dorita si dai Format.
2. Daca formatezi laptopul complet, windows-ul nu va mai porni (formatare = stergere definitiva).
Doar daca te pricepi sa reinstalezi un alt sistem de operare, atunci poti face format.