| AlinG5 a întrebat:

Am abonament la cosmote cu internet " modem ". Azi am scos cartela din modem si am pus-o in telefon, incercand sa vad daca merge sa navighez pe internet. Mi-a mers conexiunea insa nu stiu dacaca imi face cont suplimentar. Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tariful la ce? la mesaje in alte retea poate.Tu sa iei contractul in mana si sa vezi daca traficul are limita si daca depasirea traficului costa sau scade din viteza de concxiune.Adica daca iti internet nelimitat dar cu un anume giga de trafic(1-2 -3 giga) trebuie sa scrie ca dupa ce depasesti aceasta limita, te va taxa sau iti va scadea viteza. dar cost suplimentar pentru ca ai mutat simul de la laptop la tel, nu iti face.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu face cost suplimentar pentru ca nu are de ce.Un sim cu abonament va merge si la aragaz daca ar avea conexiune la internet. fara cost suplimentar.Lol.

| AlinG5 explică (pentru anonim_4396):

Pai din cate am vazut in acea carticica scrie ca tafiful e de 0.2 E ....Pe cartela...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinG5):

Tariful la ce? la mesaje in alte retea poate.Tu sa iei contractul in mana si sa vezi daca traficul are limita si daca depasirea traficului costa sau scade din viteza de concxiune.Adica daca iti internet nelimitat dar cu un anume giga de trafic(1-2 -3 giga) trebuie sa scrie ca dupa ce depasesti aceasta limita, te va taxa sau iti va scadea viteza. dar cost suplimentar pentru ca ai mutat simul de la laptop la tel, nu iti face.

| Cillix a răspuns:

Nu, nu are cum sa iti faca cost suplimentar dar ai grija sa nu cumva sa ai un dual sim si pe langa cartela de la modem sa ai si una cu abonament.