| spakin a întrebat:

Am cam 10m de furtun luminos impartit in 3 bucati. Candva el erau conectate la 3V, dar acum cablurile sunt taiate in ambele capete si nu mai stiu cum sa le conectez. Cablu are 3 fire din care 2 subtiri si 1 gros pe care sunt lipite si ledurile. (http://s29.postimg.org/ttz4dnnpj/image038_ro.jpg)
Are cineva vreo idee care m-ar ajuta? Va Multumesc!

1 răspuns:
| Dxccube a răspuns:

Pai daca ai specifica si ce culoare au cablurile ar fi mai usor.Dar daca spui ca ele au fost conectate odata macar inseamna ca mai pot fi conectate..deci daca ai un fir rosu la un capat atunci trebuie sa il legi de celalalt fir rosu si tot asa, si cu cel gros la fel...banuiesc ca unul e (+) si unul (-), iar cel cu leduri nu stiu ce e..incearca si ai sa vezi nu se intampla nimic, daca nu functioneaza inverseaza firele subtiri...succes.
Funda te rog!