| Claudiu120719 a întrebat:

Salut TPU,

As avea si eu o problema si anume ca de curand mi-am luat un modem pentru laptop, pe laptop e totul ok am semnal wifi full doar ca la pc nu merge netul, toate cablurile sunt conectate in modem si dupa un cablu in pc iar acel cablu lumineaza, aratand ca functioneaza. dar cand intru pe calculator imi da eroare la conectare 678... si nu stiu de la ce ar putea fi?

CIne ma ajuta sa rezolv aceastra problema are funda!

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Salut. Trebuie sa iti faci configurarea la modem pentru a-ti merge internetul pe pc. Pt. a face asta, deschide browserul, si scrie in sectiunea de linkuri: 192.168.1.1 sau 192.168.0.1, si vezi care din acestea te duce la pagina de setare a modemului. Daca nu te descurci, poti sa cauti un tutorial pentru. setarea modelului tau de modem pe youtube. Nu e foarte greu, trebuie doar sa stii unde sa apesi. Succes.

1 răspuns: