| ClarissaMrc a întrebat:

Am cumparat de curand un Ipad mini, merge foarte bine, totul e ok, dar cand il conectez la laptop face sunetul specific, dar pe tableta sus la baterie imi scrie "Not Charging" si pe iTunes nu o vede, nici pozele nimic. straight face
Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sorrynel a răspuns:

Pai ar putea fii mai multe variante: Ai driverul de la USB-ul PC-ului prea vechi (trebuie sa-l schimbi), portul USB nu este bun, sau, cel mai probabil, nu mai este bun cablul de date. Daca merge atunci cand bagi cablul de date in adaptorul de priza, inseamna ca este de la PC. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Incearca la un alt calculator, cu cablul original.

| Andy2077 a răspuns:

Daca este nou, schimba portul usb sau updateaza iTunes ori incearca cu un alt cablu de date daca nici asa nu merge, du-te cu el la garantie. Daca nu este nou, mergi la un service sa iti curete sau schimbe mufa.

| ClarissaMrc explică:

Multumesc mult de raspunsuri! Sigur este de la PC pentru ca are ceva ani si in plus tableta e originala, de la Orange. Vad eu.
Multumesc!

| mihaiHD a răspuns:

Fi atenta sa folosesti cablul original, cel venit cu iPad-ul. Daca nu o detecteaza nici iTunes s-ar putea sa fie fake.