| Zaibaru a întrebat:

Va rog ajutati-ma am un iphon 3g si nu mi-l vede pe calculator adica :daca conectez usb nu se intampla nimic. Mai am un ipad mp3 si am conectat iphonul si cablul ipodului si imi vede doar pozele. Care ma poate ajuta va rog frumos! Fara "foloseste itunes ca imi bag picioarele e 3 euro o melodie care ma ajuta va rog frumoooooooos! funda celui care imi da solutia! plzzzzz

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Motive ar fi mai multe printre care si incompatibilitatea USB-urilor dar incearca asta ->>> Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu iPhone-ul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)
Bafta!