| andylikemusic a întrebat:

Buna TPU ..am de cand sa-mi cumpar un nou procesor la PC, eu m-am gandit l acesta: http://www.cel.ro/......et-1150-l/ am cateva intrebari:
1.Care ar fi diferenta dintre un i5 si un i7, ma refer doar la gaming,nu la editat,filmat bla, bla?
2.Conteaza foarte mult socketul?
Eu as avea un buget de 1.000 lei si as cam vrea sa mearga GTA 5, tinand cont ca am o placa video MSI GeForce GTX 650 Ti 2GB
Daca aveti si alte optiuni le astept cu cea mai mare placere :D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Uite aici o lista pentru socket-ul tau: http://www.pcgarage.ro/procesoare/filtre/general-socket-1155/ uita-te tu prin ele si vezi care ti-ar conveni mai mult.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu se potriveste cu placa de baza? Socket-ul este esential.

| andylikemusic explică (pentru Salontanul):

M-am gandit, dar crede-ma ca nu stiu unde sa ma uit. :\

| andylikemusic explică (pentru andylikemusic):

Ok,am gasit si zice ca e 1155..inseamna ca suporta si 1150 sau doar 1155? straight face

| andylikemusic explică (pentru Salontanul):

Mda..am aflat si asta..nu va merge, totusi ai ceva idei de procesoare cu socket 1155? :\

| Salontanul a răspuns (pentru andylikemusic):

Doar 1155. 1150 este alta varianta mai nou a si nu sunt ca la AMD sa se suporte una pe alta.