| Galan_Laurentiu_2000 a întrebat:

Am facut acum 2 zile un cont utilizator pe pc. In cel vechi aveam tot de pe pc. Dar nu stiu ce s-a intamplat ca s-a axat fix pe contul cel nou. Celalalt s-a sters automet nu stiu de ce. Am calculatorul in BIOS. Vreau sa recuperez cumva contul utilizator vechi. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Verifica mai întâi in C:\Users\ daca s-a sters profilul userului vechi. Exista sansa ca datele sa fie inca acolo.

In cazul in care nu il gasesti, te poti loga pe contul nou si sa folosesti un soft de recuperare de date (Recuva / R-Studio)

| Galan_Laurentiu_2000 explică (pentru DrGeorge):

Le-am gasit. Dar pe cel vechi am avut un altfel de desktop. Cum pot sa readuc desktop-ul vechi?

| DrGeorge a răspuns (pentru Galan_Laurentiu_2000):

Copiaza din C:\Users\\Desktop
In C:\Users\\Desktop

3 răspunsuri:
| Galan_Laurentiu_2000 explică:

Si daca imi mai puteti zice cum sa readuc vechiul desktop pe contul cel nou. Dau funda