| AstroNoot a întrebat:

Am facut recent upgrade la placa video.Mi-am luat Asus Expedition GTX 1050 de 2 GB.Stiu ca cele 2 ventilatoare ar trebui sa porneasca doar peste 50 de grade dar placa atinge 80-90 de grade in jocuri si fan-urile nu pornesc.Help!

2 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Ce placa de baza ai? Daca ai Gigabyte ar trebui sa ai instalat un program numit App Manager. Acolo poti sa-ti setezi toate ventilatoarele din pc-ul tau, pentru performanta, slient si mai multe. Daca nu, vezi prin bios

| AstroNoot explică (pentru Jager):

Asus H81M-R.In bios nu zice decat de CPU fan, Chasis Fan_1, 2 si 3