| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am in camera mea led- uri și totul era ok dar acum câteva ore unul dintre ele s-a deschis dintr-o data pe culoare verde (eu nu stau niciodata pe verde) și acum când vreau sa îl inchid nu se inchide deloc și nu mai merg toate culorile, numai câteva. In urma cu câteva ore era totul bine, nu cred ca avea cum sa se strice … oare ce e de făcut?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa ars un bec sau ceva din circuitul lor care le aprindea pe rind s-a defectat, un electronist poate masura tensiunile din cutia care este montata pe instalatie si va depista el cauza.

| zilog a răspuns:

Poate sa ia foc

| 13AlinaM a răspuns (pentru zilog):

N-are nici un motiv sa ia foc