| anonymosul a întrebat:

Am net de la Romtelecom si de cateva saptamani descarc ceva cu maxim 50kbps-60kbps desi pe contract este trecut ca viteza poate ajunge pana la 2.0 mbps.
Inainte descarcam cu 250kbs chiar cu 300kbs.
Ce ar putea avea?
Nu am probleme la incarcarea paginilor de internet asa ca nu am bagat prea mul in seama aceasta problema dar acum am vrut sa descarc ceva si nu am putut.

Credeti ca echipamentul s-a stricat? Avem des fluctuati de electricitate, adica se opreste curentul si imediat ii da drumul.Bine am avut...

M-am gandit sa sun la numarul de pe contract dar poate este de la altceva.
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Sti cum se calculeaza viteza de download? 2 mb/s=2000 kb (impartit) la 8=250 kb/s care este viteza reala de download.

9 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Pai este dreptul tau sa poti suna la ei si sa-ti rezolve ei problema.
Pe de alta parte sa stii ca nu dai jos de peste tot cu viteza maxima.Am avut si eu 2 mb/s si a fost ok, acum am 6.La mine mergea fara probleme si incarcarea paginilor cu 2mb/s este destul de..."nici asa, nici asa"-intre. Daca ai avea probleme crede-ma ca la viteza ai ai observa.
Incearca sa dai jos de un tracker care are seed bun sau da jos de pe site-uri cu nivel mare de popularitate,(gen filehippo.com).
Daca nu-i asta mica ta problema suna-i, cel mai bine.

| anonymosul explică (pentru Λndrei):

Si muzica, si aplicati orice descarc de peste tot imi descarca cu tot atat, 50-60kbps

| Λndrei a răspuns (pentru anonymosul):

Ce browser folosesti?

| fulgerul a răspuns:

Prietene,intra pe google, tasteaza testinternet si verifici acolo din mai multe surse viteza, dupa care le dai un simplu mail si le explici.Cu parere de rau, va aduc la cunostinta ca banda dv.de net, nu corespund ofertelor din contract.Iti recomand RCS-100! Pe bune, chiar este bun, dar pe optica!

| Furny a răspuns:

Da romtelecom are net de cacao, renunta la contract pentru ca costa si o gramada de bani incearca cu AKTA are internet prin fibra optica si imi mg cu 4-5 mega la download si la navigat nu mai vorbesc mg super(akta.ro)

| anonymosul explică (pentru Furny):

Tu ai internet de la AKTA?
merge bine?

| anonymosul explică (pentru Furny):

Pai tu ai internet de la ei?
merge bine?

| Furny a răspuns:

Ps.nu ti s-a stricat nimic

| Furny a răspuns (pentru Furny):

Merge brici