| Dictus1278 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cand deschid laptopul ( Asus) nu are nimic dar dupa 10 minute imi,, vajaie" ca sa zic asa iar dupa 3 ore mi se stinge. De ce?

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Curata-l de praf vajaitul apare de la coolere paleti dezechilibrati din cauza depuneri prafului.
Resetul se datoreaza supraincalziri procesorului neavand o racire corespunzatoare ce duce la uscarea pastei termopad.

| Dictus1278 explică (pentru jhonny999):

Cam cat timp ar trebui sa dureze racirea?

| jhonny999 a răspuns:

Rezolvare.
Curata de praf ventilatoarele.lubrefiaza -le cu ulei mecanica fina, curata radiator-ul
de praf, inlocueste pasta Termoconductoare.