| bubu13 a întrebat:

Am o combina Thomson - VTCD 790, ca cea de aici http://www.ciao.de/Thomson_VTCD_790__1874401, vreau sa stiu daca pot sa o leg la unitate, pentru ca eu nu gasesc acele mufe aux, audio in.

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Vezi pe butonul de selectie tape, cd, radio de ai si aux.
Apoi cauta pe front (fata) sau spate o mufa jack (cui) intrare audio si gata ai gasit ce cauti.Alta metoda este de a amplifica cu ea ce vrei tu, ca statie sa cumperi un modulator FM, radi ce se gasesc pentru masini si se pun in bricheta la 12 volti.ei astea au si intrare de cablu, citesc direct sd card etc unde iti poti pune tu muzica ta si au si telecomanda, deci este ceva trasnet. Faci un transformator de 12 volti, alimentezi tu, plusul este pe centrul mufei, minusul pe una din lamelele exterioare si Auditie placuta.PS cauta un canal pe scala radio fm unde nu este nici un post radio, apoi vezi frecventa si aceiasi frecventa o setezi la modulatorul tau fm(de fapt o ministatie radio in toata regula cu o putere de citi va metri imprejurul tau ). Intra aici sa vezi cum arata:http://www.baseonline.ro/......heta-auto.
Succes