| Gabitzu246 a întrebat:

BUna TPU!
AM o configuratie de PC sursa:Thermaltake W0093RE TR2 500W
processors Intel core 2 Quad q660 2,4 GHZ 2 GB Ram ddr2 hdd 500 GB placa de baza P5kpl/1600
Intrebarea mea este urmatoare merge la capacitate maxima urmatoare placa video : Asus Nvidia geforce GTS450 1gb ddr5? adica ma gandesc sa nu fie prea mica sursa.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Te duce sursa.In Full load componentele consuma aproximativ 350 w.Sursa este destul de buna si are diferite protectii.
Nu te lua dupa nicu ca nu stie ce vorbeste, doar la rami e nevoie de un ddr anume, la placi video e invers, cu cat e mai mare cu atat e mai bine.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pff, e plin de "inteligenti" pe aici. Ia cu incredere, ca iti va merge fara nici o problema. Iar ca sfat ar fi sa schimbi placa video pe care doresti sa o achizitioenzi cu un 6770 (adica asa ceva http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/ )

| imaqtpie a răspuns:

Poti sa iei o placa mai buna daca zici ce buget ai.

| MysteryMen a răspuns:

Eu zic ca ar merge normal pc e bun da nu specificasi daca mai ai si alt ceva in + care sa consume din sursa...ventilatoare cate ce putere..si ce iti mai consuma tie din pc curent

| Niiiicu a răspuns:

Mai,fi atent ca eu am citit ca placa ta de baza suporta doar ddr 2, iar tu vrei sa cumperi o placa video ddr5 si nu cred ca va merge, ai grija ce cumperi...ca dai banii degeabawinkinghappy

| Gabitzu246 explică:

Ventilator il am doar pe cel de la procesor si de la sursa ca eu mi-am scos capacu de la PC ca sa aiba o ventilatie mai buna

| Dragos707 a răspuns:

Ma pricep la PC-uri si iti spun ca merge asa ceva la ce procesor ai dar nu sunt chiar asa de sigur daca merge la capacitate maxima{Funda?}big grin

| sltlp a răspuns (pentru Dragos707):

La ce varsta ai se si vede ca te pricepi