| KANNam a întrebat:

Am o foarte mare problema legata de Laptopul meu. Aveam o parola pusa la el pentru ca asa mi-a cerut Windows-ul (ma bombardau cu notificări sa imi pun una) ȘI AM UITAT-O...da, sunt o idioata... am citit pe internet ca singura rezolvare e sa îl resetez. Nu pot. Am amintiri în el, nu pot. Nu exista chiar nici o solutie? Nu pot deschide cmdprompt (cred) ca sa pot face un local cont. Nu pot nimic nici nu știu și sunt foarte supărată. Sfaturi? ????????????????

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă rost de Spotmau BootSuite, pornești cu el laptopul și îți ștergi parola uitată apoi, fericită, repornești și ai totul neatins dar fără parolă. Spune-mi când ai rezolvat

| KANNam explică (pentru sierra1):

E un program care trebuie instalat? Nu pot instala nimic ca nu pot intra în laptop... explica-mi mai detaliat dacă dorești

| KANNam explică (pentru sierra1):

Sau da-mi un mesaj

| sierra1 a răspuns (pentru KANNam):

Fă rost de Spotmau BootSuite. Cine ți-l dă îți spune în două vorbe cum e. Ce am scris mai sus e verificat!

| sierra1 a răspuns (pentru KANNam):

Am ințeles mesajul tău. Programul de care îți spuneam resetează (șterge) parola și poți porni apoi, fără probleme. Dacă nu îl găsești, atunci salvează cumva (ai nevoie de o persoană pricepută) datele importante și reinstalezi Windows-ul.

| KANNam explică (pentru sierra1):

Înțeleg dar ce trebuie exact sa fac? Sa îl descarc și sa îl pun pe un CD pur și simplu?

| sierra1 a răspuns (pentru KANNam):

Corect apoi pornești cu el laptopul

| KANNam explică (pentru sierra1):

OK mulțumesc sper ca voi descarca varianta corecta...mersi!