| LeonteNEO a întrebat:

Salutare TPU! Am o mare problema in legatura cu laptopul care ruleaza windows 10 bineinteles.Am vrut sa imi resetez parola si m-am dus pe netplwiz si fara sa vreau eu am reusit sa fac un cont administrator un cont standard si acum nu imi mai da voie sa fac alte conturi, sa deschid unele aplicatii etc.Inca o problema este ca daca dau pe netplwiz nu imi apare Yes ci apare numai No.Este o solutie pentru aceasta problema?(orice numai sa nu sterg toate datele din laptop).

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Regula este ca, o parola pusa se poate modifica din contul din care a fost pus sau de catre administratorul supervizor.
Intra in contul vechi si vezi acolo daca ai drept de admiistrator, prntru a putea schimba parola.
Daca nu ai drept de admin, atunci dai restart si intrii in contul de administrator nou creat.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca ai creat o problema fara sa vrei acum incearca sa o rezolvi la fel, tot fara sa vrei.