| Caddy1609 a întrebat:

Am o imprimanta BROTHER MFC235C azi am achizitionat cartusele noi problema este ca nu vrea sa printeze color si culmea am printat cateva foi alb -negru si din cele 3 culori arata ca scade nivelul la tus nicidecum din culoarea neagra,m am uitat prin setari e pus pe color tot,se poate sa nu fi desigilat bine cartusele? dar ma gandesc ca daca nu desigilam bine nu mai printa alb negru, am incercat inca o metoda sa vad daca printeaza color.am creat un document, am scris un cuvant i am dat culoarea rosie si am dat print cand a iesit foia surpriza era goala.multumesc

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Unele imprimante au prostul obicei să imprime alb-negru folosind amestecul de culori. Ai mai mult aici : http://welcome.solutions.brother.com/......8_005.html