| Skeez a întrebat:

Hey TPU!

Am o problema cu imprimanta : dupa ce incarc cartusele nu mi-l recunoaste pe cel alb negru ( spune ca este o problema cu el sau poate nu este montat ), iar pe cel color mi-l arata aproape gol... nu m-ar deranja daca mi-ar arata asta si ar functiona bine, dar nici de printat nu printeaza bine
Sugestii?
Binenteles raspunul care ma ajutat primeste funditawinking

1 răspuns:
| BeAmazing a răspuns:

Daca ai atins contactele de pe cartus sau lipseste ceva contact atunci il poti arunca. incearca sa introduci in imprimanta doar cartusul color fara cel nergu, si da-i sa printeze ceva [patru patrate cu culorile: rosu, galben, albastru, negru], daca iti printeaza atunci nu are rost sa-ti cumperi alt cartus negru oh go on. Daca nici asa nu functioneaza. cumpara-ti un CISS la imprimantahappy. Sau o alta marca de imprimanta [Epson] happy!