| sasha_2369 a întrebat:

Am o imprimanta Canon MP250 si ieri, dupa ce am tras vreo 20 de pagini ( numai ce incarcasem cartusul ) s-a oprit, aratand un E, banuiesc Error? Imi spune ca cica am ramas fara tus negru, desi era de abia incarcat. L-am si scos si verificat, inca are tus in el.
Ma puteti sfatui ce sa fac mai departe?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Incearca sa o resetzi... tinand apasat butonul rosu (color) de rosu.il tii apasat cateva secunde cand ea este pornita. ar rebui sa functioneze

| laurentiu80 a răspuns (pentru laurentiu80):

Scuze m-am grabit sa scriu. vezi ca are un buton cu un romb rosu pe el. il tii apasat cateva secunde, iar ea se reseteaza. asa se intampla cam de fiecare data cand scoti cartusu.

4 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Dupa E trebuie sa apara niste numere. E inseamna eroarea si numerele reprezinta numerele erorii. Cauta pe net ce inseamna fiecare numar...

| Alexintunecatul a răspuns:

Vezi ca are un cip pe cartus...sterge-l si apoi pune cartusu la loc

| sasha_2369 explică:

Nu apare niciun nr apoi. E-ul imi apare la imprimanta, nu in pc.