| aBunnyMind a întrebat:

Am o intrebare : am internet prin vodafone si in camera prind 3G decat 3 linii din 5 stand cu modemul la usa (geamul fiind fata in fata cu usa ), pot mari calitatea semnalului daca cumpar un prelungitor usb si il pun mai aproape de geam? la ora actuala prin 3 linii am http://speedtest.net/result/1578957929.png si vreau sa stiu daca se va mari viteza odata cu semnalul? precizez ca pe telefon prin 3G la semnal full (tot prin vodafone) numai pe afara. Stau la tara (Ocnele Mari-Ocnita) si prind viteza asta prin HSUPA.

Răspuns Câştigător
| MaTr1x a răspuns:

Nu ti se va mari viteza, trageti modemul prin usb si unestel cu calculatorul vei avea o viteza cu 20 kl mai innalta dar maio bine ia-ti internet cu cablu