| Frumu1818 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare.Am un router de la HUAWEI(nu are becuri rosii ci doar verzi)de la digi.Are 2 antene pentru wifi si parola este scrisa pe spate.ma conectez cu telefonul, imi arata ca este conectat.are viteza de 65 mbps si 2.4 ghz.in ciuda acestor lucruri, nu merge(incerc sa intru pe clash royale si zice ca nu se poate conecta)(intru pe Youtube si zice ca sesiunea a expirat)nu stiu ce sa fac.trebuie sa fac neaparat wifi-ul(i-am sunat si de 2 ori si au spus sa ma conectez direct la calculator dar la telefon nu merge)deoarece maine incepe o provocare pe joc care este foarte rar intalnita si nu stiu.am incercat sa iau de la vecini dar au parola si cei care nu au nu imi merge.ce sa fac? fundita

Răspuns Câştigător
| Bailesteanu99 a răspuns:

Problema ta nu este ceva tehnic, Scrie asa in browser dupa ce te conectezi la internetul tau, chiar daca este ne-functional 192.168.1.1 sau 192.168.1.2 Acolo o sa iti apara ceva de logare,vezi in spatele routeru-lui datele de logare, apoi te duci acolo la client, iei contractul de la rcs'rds si iti bagi numele si parola dupa contract apoi ar trebui sa mearga, daca mai ai ceva probleme sa-mi spui, Funda?

| Frumu1818 explică (pentru Bailesteanu99):

Am incercat si asta dar asa te loghezi pe direct(fara wifi)pentru ca am sunat la ei si asa mi-au zis sa fac

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut setarile la net din router? Nu am chef sa imi bat capul degeaba.

| Hajdu_Zoltan_1995 a răspuns:

Reporneste routerul, dai un reset, fai setarile. asigurate ca ii pe prima iesire ca numai aceea merge