| trochios a întrebat:

Am o intrebare ce sistem de opereare este mai bun Windows 7 sau Windows 8 pentru un calculator cu procesor Intel dual core E2160 1.80 GHz, 2 gb ram si placa vieo nVIDIA GeForce 210 de 1gb.Si am auzit de la multi ca windows 8 este "****" si are prea multe prosti inutile puse in el este adevarat?Si care dintre ele este mai bun pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| AlinNeblea a răspuns:

Iti recomand Windows 8 pentru ca este mult mai bine optimizat, foloseste mai putine resurse, si pentru gaming!

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Iti recomand windows 7 home, deoarece este mult mai bine optimizat, merg toate programele si jocurile pe el, iar la partea cu w8 cam asa este

| Sidiuu a răspuns:

Windows 7 Home Premium.