| Vickyy a întrebat:

Cum as putea sa fac o poza cu telefonul in care subiectul sa fie clar si ce e in spatele acestuia sa se vada mai sters? Nu stiu cat de explicita am fost, dar sper ca ati inteles.
Mentionez ca am o camera de 1.3 mega pixeli.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| nevermindpeople a răspuns:

Iti propun sa descarci poza pe pc, si apoi sa o editezi in picnick. :)
www.picnick.com
Sunt doua efecte care te pot ajuta:
Focal Zoom
si Focal Soften. [de la Create/Effects.]
Succes. >:D

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Usor! eu am facut poze asemanatoare (si mi-au iesit foarte fain) cu un telefon...in primul rand seteaza camera la obiecte apropiate(sau ceva de genu) si dupa tii telefonul la vreo 10-15 cm de obiect sau poti cauta pe internet cum se fac fotografii macro, nu folosi programa cu care sa editezi ca nu vor iesi bine!

| Narcis2007 a răspuns:

Si conteaza si daca telefonul are autofocus

| FataCuMinte97 a răspuns:

Nu cred ca poti face asta cu un telefon... daca ai aparat foto digital poti reusi dar cu un telefon...nu

| BestialTeam a răspuns:

Faci Poza normal si apoi aceasta o editezi using Photoshopwinking focalizezi ce doresti iar restul adaugi un blurwinking

Stima