| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cum reglez la camera foto vreau ca lucrurile apropiate sa nu se mai vada in ceata si cele departate clare uneori se vad lucrurile apropiate clare si cele departate clar dar rareori face poe cum are ea chef. Unde sa umblu? Am un Benq DC C1255 de 12 Mega Pixeli

1 răspuns:
| Gabriel_3333 a răspuns:

Functia de aproape se numeste Micro, odata activata vei putea face pozele de aproape mult mai bine.Despre partea cu intetosatul pozelor de la departare nu stiu prea bine ce sa-ti spun exact.Ar trebui sa aiba functia auto. Daca este pe auto isi trage aparatul singur ce are nevoie. Functia ISO trebuie sa stea undeva pe la 400-800 iar daca vrei sa faci poze pe timp de noapte undeva pe la 1600+.
Mai este sansa ca daca pozele sunt facute la lumina proasta si fara blit se vad prost. Un alt sfat ar mai fi sa nu misti camera foto cand faci pozele. O ultima posibilitate ar fi ca sa fie murdara lentila happySucces!