| ioanoanea15 a întrebat:

Am o intrebare: in c++ intr-o functie while cum fac sa se afiseze de fiecare data cate un numar in plus. De exemplu: se executa prima data while se afiseaza numerele a,b,c. Se executa a doua oara, se afiseaza numerele a,b,c,d. Si tot asa a,b,c, d,...
Va rog!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand while nu e o functie, e o structura repetitiva.
in al doile arand tine de cum iti tii valorile de afisat, cel mai simplu ar fi intr-un array pentru repetitie