| karinaandreea1 a întrebat:

Hei, salut! Am o problema la informatica pe care trebuie sa o rezolv in C++. Stiu cum sa rezolv problema exceptand un mic detaliu, cum fac citirea numerelor scrise pe mai multe linii. Problema suna cam asa :Fişierul BAC.TXT conţine pe prima linie un număr natural n şi pe a doua linie,
separate prin câte un spaţiu, n numere naturale nenule.
Scrieţi un program C/C++ care citeşte toate numerele din fişier şi afişează pe ecran câte
numere prime conţine şirul citit de pe a doua linie a fişierului.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si un search pe net te ai gandit sa dai?

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/files/