| AditaaF a întrebat:

Am o intrebare. Nu stiu cum ii spune exact tipului meu de internet,dar in mare,la urma vine un cablu in spate in unitate( Stau la tara,pe casa am o antena, coboara un cablu, vine intr-o cutie cu 3 gauri,de acolo mai pleaca inca un cablu care vine in unitate,iar cel de al treilea cablu este acumulatorul). In fine, am net, dar prin Ipv4 Manual, adica daca dau la network and connectivity si dau pe Local Area Connection la proprietati si dau Obtain an ip adress automaticaly, se conecteaza dar nu merge netul...In fine. Am o antena wireless Realtek RTL8187. Si mai demult pe laptop am reusit sa o folosesc ca pe post de router..Stie cineva cum pot face asta din nou? Apropo, da stiu ca m`am lungit la greu laughing
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pc nu poti folosi routerul pentru ca nu ai placa wirelles montata in pc.Placa wirelles se cumpara si se monteaza in pc.

| vladionut94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti folosi routeru la desktop pe post de swich happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti vorbi si explica frumos pe inteles si sa oferi un minim de ajutor? Sau te crzi cine stie ce as in IT si iti permiti sa vorbesti ca ciobanii cum iti vine la gura?

| vladionut94 a răspuns (pentru anonim_4396):

winking crede-ma ca nu trebuie sa stii nu stiu ce chestie sa nu recunosti un cablu lan sau un modem de rds sau telekom

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

I se spune MODEM
Funda?