| andrakaterin123 a întrebat:

am o intrebare referitoare la camera mea foto de la telefon. Am un Lg g4 si de cateva zile, cand vreau sa intru in camera foto, imi apare mesajul ala "Din pacate, Camera foto s-a oprit". iar daca nu apare, imi apare un ecran negru si atat. mentionez ca am memorie, am restartat telefonul cred ca de 100 de ori pana acum, nu merge nici camera de la Instagram si nici camera de la Snapchat si nici whatsapp.

ce as putea sa ii mai fac? multumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eeste defectă camera, mergi cu telefonul la servis reparatii sa vada acolo cauza, degeaba il tot restartezi, l ai scapat cumva telefonul pe jos? Daca da, atunci ai spart obiectivul de la camera foto in cădere a suferit un șoc, sau daca a intratapă in telefon de la ploaie a suferit camera, in orice caz nu il poti repara tu, trebuie dus la servis sa il faca ei, dar te va costa bani, posibil sa fie 200 lei.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Încearcă să intri la setări si sa găsești categoria "Aplicații " sau "Apps" in Engleza. Gaseste camera in lista de aplicatii si dai "Force stop" sau "Oprire fortata". Apoi incearca din nou sa o deschizi. Dacă te lasa sa o si dezactivezi adica sa apeși "Disable" sau "Dezactivare", fa-o. O reimstalezi dupa cand intri pe ea.

Dacă nici asta nu merge, recomand sa iti pui datele de in disk extern sau un card memo si sa formatezi telefonul. Asta o vad ca fiind singura solutie. Nu stiu de ce iti face asa.