| iulik4uh a întrebat:

Am o intrebare, vreau sa mi iau ori laptop, ori o camera profesionala, voi ce v ati lua? As alege laptopul pentru ca cred ca l as folosi zilnic, dar nu stiu. Imi puteti spune niste laptopuri bune pana in 8-9 milioane, cu baterie care sa reziste si destul de ok? Multumesc mult,

2 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

Buna!
Eu sincer sa fiu as alege o camera profesionala. Mai bine iti ocupi timpul afara, cu prietenii, familia etc. dar facand si poze in acelasi timp. Mie mi se pare mai frumos. + ca poti sa faci bani multi din vanzarea pozelor facute de tine (evident, daca sunt bune).
Cu laptop-ul. cum spuneai si tu : "L-as folosi zilnic". Well. nici asta nu e prea bine, daca o sa iti cumperi laptop o sa iti doresti sa te dezlipesti de el si nu ai cum, crede-ma, stiu din propria experienta :))))

+ daca vrei un laptop, poti sa il iei pe asta, http://www.mediagalaxy.ro/......-free-dos, nu are baterie chiar atat de buna, dar la 8 milioane nu prea ai cum sa iei un laptop bun.
*inca un motiv sa iei un DSLR (camera profesionala).

Asta a fost opinia mea, acum fa ce vrei. Nu am vrut sa te influentez sau ceva de genul, doar sa iti dau un sfat;)
Tu stii cel mai bine cum sa faci!
Have a nice day, iulik4uh! :)

| jasmin1rose a răspuns:

Gandeste-te ce ai nevoie mai mult acum.
1 Daca iti doresti o camera profesionala si crezi ca laptopul mai poate astepta un pic, cumpara-ti camera.
2 Daca crezi ca un laptop ti-ar fi foarte folositor acum, iar camera mai poate astepta, cumpara-ti un laptop.

Un laptop HP gasesti cu 800 lei in magazinele online.