| iLL3GaLL a întrebat:

Am o porblema foarte mare! PC meu are XP cu Service Pack 2! Cand il deschid isi face BOOT-UL se incarca windows-ul dupa aia apare "Welcome" si dintr-o data incepe sa-mi dea o gramada de errori : "(Program Name) - Bad Image The application or "..." is not a valid Windows image. Please check againist your instalation diskette." Si dau "OK" si tot imi apar cu diferite programe orice program deschid apare una! Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TestPetrut a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa instalezi un nou windows dar ar mai fi o modalitatewinking. Exista un program de reparat toate erorile din pc programul acela se numeste ADVANCE SISTEM CAR (este super bun) asa cu programul nu o sa mai trebuiasca sa instalezi un nou windows si o sa pastrezi toate fisierele si alte chestii care le ai in pc. O zi buna. Craciun fericit!

6 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Dacă ai cd cu windows original îl bagi în unitate, deschizi calculatorul în safe mode apăsând repetat tasta F8, clic pe start>Run>tastezi "cmd.exe, în fereastra neagră care se deschide tastezi "sfcscannow" (fără ghilimele) dai enter, merge doar cu cd original! Dacă nu ai va trebui să reinstalezi windows.

| sdhashsah a răspuns:

Instaleaza din nou.

| RazvanNikolas1994 a răspuns:

Păi îți recomand să iei de pe internet Service Pack 3 pentru Windows XP de pe site-ul acesta: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24 pentru că Service Pack 2 nu mai are suport. Sper că te-am ajutat!

| Tagaso a răspuns (pentru RazvanNikolas1994):

Nici SP3 nu mai are Update, s-a terminat cu XP.

| iLL3GaLL explică:

Am rezolvat cu un program pe nume ComboFix big grin Ms de rasp all!

| Twist20 a răspuns:

Ia-ti o versiune clasica de windows, nemodificata cu tot felul de briz brizuri si ia-ti si sp3 pentru ca suportul la sp2 s-a terminat anul trecut. Hope I helped.