| Ioana200315 a întrebat:

Am o problema! Am anti-virusul COMODO si nu stiu cum sa-l dezinstalez! Ma ajutati?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FrancesscaAle a răspuns:

Dai jos in stanga la start, apoi pe partea dreapta este control panel si dai pe add remove si iti apare acolo comodo si dai dezinstaleaza. Bafta!
Sper ca te-am ajutat :**

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| lpavel a răspuns:

Prima data opreste-l, dezactiveaza-l, apoi il poti dezinstala de la : Dezinstalare sau Modificare program! happy

| Ioana200315 explică (pentru lpavel):

Pai cum il opresc?

| lpavel a răspuns (pentru Ioana200315):

Cauti iconita jos in bara, clic drept pe ea si vei vedea : Enable sau disable, nu stiu exact cum iti arata tie... dar daca iti arata numai enable si e bifat, debifeaza-l, daca iti arata enable si disable dai clic pe disable, vezi tu ce e pe acolo... happy apoi te va atentiona ca antivirusul este oprit, atunci fi sigura ca l-ai dezactivat si poti incepe dezinstalarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Cel mai rapid si curat il poti dezinstala astfel. Descarci si instalezi programul Geek.E un program de dezinstalare. Deschizi programul, cauti antivirusul, dai clcik dreapta pe el si apoi force removal.Il dezinstaleaza fortat. Apoi iti scaneaza si de urmele ramase.Dai si acolo ok. Mai intai, dai clcik pe comodo din bara de jos "taskbar" si il opresti. Incearca si fara sa-l opresti, il dezinstaleaza fortat.

| 2Low a răspuns:

Adevarul ca este si foarte greu.
Start-Control Panels-Programs (Unistall Program).
Asta e antivirus? Comodo?
Pune un antivirus in adevaratul sens al cuvantului.

| IFlorin97 a răspuns:

Ii dai la start-controlpanel- unninsall a program si dezinstalezi ce vrei.

| adrian210cs a răspuns:

Car cum iti merge calculatorul?