| CosminDan1 a întrebat:

Am o problema, am schimbat placa de baza si procesorul so am pus 8gb ram doua placute de 4gb pe care le avem.
Dupa o zi in care sistemul a functionat perfect a doau zi cand l.am pornit nu se aprindea monitorul, problema era de la rami si orice am facut pc.ul ni mai citea nicocum aia 4gb si ni stiu care e problema
Va rog sa.mi dati ceva sfaturi!

5 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Memory Remapping in Bios....ar trebui sa se rezolve!

| notefree a răspuns:

Dai foc happy
Glumesc
Încearcă sal trimiti la un service.

| CosminDan1 explică:

Mersi
O sa incerc
Dar nu cred ca o sa mearga, am incercat orice si nicicum nu mai vede sistemu placuta aia.

| CosminDan1 explică:

Is memorii HyperX Savage, am auzit ca memoriile nu se strica nu degeaba ai garantie 99 ani happy

| CosminDan1 explică:

Imi poti da un link sa vad cum procedez?