| Htp555 a întrebat:

Buna TPU am o problema cand intru in pc imi apare pe ecran negru Boot file cd ceva de genu si zice Insert sistem CD and press enter... prima data cand intru in pc imi arata system : Maxtor...
Mai jos imi scrie
ceva de genu system slave : Aof13fhs o serie de numere si cifre ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Reinstalezi sistemul de operare. Verifica HDD-ul in BIOS doar pentru a fi sigur ca mai ai un hard disk. Daca ai date importante, faci un Windows Live bootabil si iti copiezi datele pe stick. Daca ai mai multe partitii atunci e in regula, dar vei pierde tot ce ai pe partitia pe care ai Windows-ul instalat daca formatezi

Daca nu te pricepi chemi pe cineva

| Htp555 explică (pentru Andrei7520152):

Dar ce ar trebui sa fac in bios pentru. ca nu stiu sa umblu in el? A da fara sa schimb windos-ul se poate? Antivirusul nu imi mai raspunde dar nu e prima data cand se intampla asa

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Htp555):

Deci pana la urma PC-ul se blocheaza la pornire sau cum? eu asa am inteles. si pana la urma poti doar sa scrii jos mesajul de eroare, dai un google search si poate gasesti un raspuns clar.

din descriere am inteles ca PCul a pierdut sistemul de operare

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Si, totusi, ca sa inteleg si eu: problema care e? Nu incarca Windows-ul? Iti da erori si nu te lasa sa intri in sistemul de operare? Dezvolta un pic problema (coduri cu erori), ca sa poti fi ajutat.

| Htp555 explică:

Pcgaming tu stii raspunsul?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Htp555):

Cum am spus - 'Reinstalezi sistemul de operare.'

asumand ca ai harddiskul in regula, si ca nu s-a stricat

| Htp555 explică:

Sofer esti absent. fata de intrebarea mea.