| alexy19a a întrebat:

Am o mare problema, chiar mare laughing
Sa nu uit sa precizez, dau funda!
Eram intr-o seara pe pc si din senin s-a inchis, si dupa cand se deschidea pe la jum se inchidea inapoi, am desfacut unitatea(nu e pentru prima data) si am obs ca ventilatorul(cel de pe placa de baza, nu cel care raceste restul de componente) cazuse de acolo, l--am pus inapoi, dar cand am pornit pc-ul acum imi zice :
DISK BOOT FAILURE, INSEDT DISK SYSTEM AND PRESS ENTER, buun, acum am un cd cu wind 7, care pe laptop, imi merge dar pe calcultor cand il introduc, si apas enter sau la inceput cand apas space ca sa booteze cd-ul, nu se intampla absolut nimic, apare acel scris si chiar daca apas enter, tot nu se intampla nmq, se incarca,, _" adica sta bara si clipeste 2-3 sec dupa care apare iar scrisul.
Problema este, s-a dus cd-romul sau aceea eroare este de la alt comonent?
De fapt sa fiu mai inteles, vreau sa stiu de la ce este erroarea DISK BOOT FAILURE, INSERT SISTEM DISK AND PRESS ENTER. Vreau sa stiu daca e de la acel ventilator, sa m-i se fi sters windowusul sau de la alt component?
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai o eroare in hdd. desconecteaza cablurile de la hdd cu calculatorul oprit si apoi conecteaza din nou. verifica si conexiunile cablului ce merge de la hdd la placa. apoi restarteaza. spune-mi daca merge.

| andreea13deea a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il duci la reparat sau sa iti reinstaleze windowusul

| alexy19a explică (pentru andreea13deea):

Tu esti cu capul? Nu ti-am zis ca nu imi ia cd-ul? rolling on the floor