| AnneMarrie01 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Cand il deschid se deschide si imi pare sa scriu parola o scriu, iar dupa aceea mi se face tot ecranul negru si ramane doar sageata aceea alba. Ce I s-a intamplat?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil l-ai oprit de la buton sau ai asteptat sa i se consume bateria, in loc sa folosesti "Shut down" si s-a busit un driver sau un fisier de sistem.

Nu e usor de reparat, trebuie in primul rand verificat daca merge in Safe Mode si apoi trebuie tinut in niste teste. Cel mai usor pentru tine ar fi sa gasesti pe cineva care se pricepe la asta.

| unprietenaproape a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, s-a intamplat sa-l opresc de la buton si tot timpul s-a inchis inainte sa-l opresc eu, dar este setat sa se inchida atunci cand ajunge la 7 la suta

| unprietenaproape a răspuns:

Si eu am ecranul negru, de o saptamana dar mie, atunci cand il deschid imi spune ca trebuie sa reinstalez windowsl fiindca acea copie nu este autentica. Stiai ca trebuie reinstalat? eu nu, daca nu ai mai facut-o ar putea fi asta o cauza, dar nu ma pricep.

| ONXJoker a răspuns (pentru unprietenaproape):

Ori win-ul pe care il ai (CD-ul de pe care a fost instalat win-ul) nu e un win copiat bine, ori acolo iti cerea sa activezi wind cu wind genius (parca). Daca e cu wind genius cauta pe net windows genius.

| unprietenaproape a răspuns (pentru ONXJoker):

Cineva mi-a instalat 7 professional, cred ca este o copie luata de pe net. imi spune ca is not genuine si ma duce da descarc altul dar care nu este gratis. trebuie sa-l reinstalez din nou!?

| ONXJoker a răspuns (pentru unprietenaproape):

Incearca sa instalezi ce e aici, si daca problema persista puneti alt win
http://fisierulmeu.ro/22IKRKFMYLEU/WindowsActivator-exe.html

| ONXJoker a răspuns (pentru unprietenaproape):

Incearca sa instalezi chestia asta si daca problema nu s-a remediat incearca alt win
http://fisierulmeu.ro/22IKRKFMYLEU/WindowsActivator-exe.html

| ONXJoker a răspuns:

Du-l la cineva care se pricepe sau reinstaleaza wind pentru ca chestilea astea nu se rezolva asa trebuie sa "inspectez elementul" ca sa-mi dau seama, tot ce pot sa-ti spun prin aceasta modalitate e sa-ti reinstalezi wind-us.