| NicolAlexa2000 a întrebat:

Buna TPU

Am o problema cu laptopul, in timp ce stateam pe el s-a stins brusc, când m-am uitat la baterie era descarcata m-am gandit ca daca ii voi baga incarcatorul se va aprinde dar... Fără rezultat era beculetul de langa on/off aprins iar unde arată bateria era roşie si un fel de jumatate de luna, laptopul e Lenovo, va rog sa ma ajutaţi ????

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-l la incarcat, ca nu ai ce-i face, pana nu se incarca bateria, iar noi nu putem face vraji, sa-l incarcam instantaneu.

| sierra1 a răspuns:

In timpul încărcării pornește?

| NicolAlexa2000 explică (pentru sierra1):

Nu porneste deloc

| NicolAlexa2000 explică (pentru sierra1):

Nu porneşte, l-am lasat la încărcat de la 10 pana la 15:30 şi degeaba

| sierra1 a răspuns (pentru NicolAlexa2000):

Alimentatorul scoate tensiune? Verifică (cu aparat de măsură - trebuie să fie undeva între 18=20V)

| Raducons a răspuns:

Poate are probleme cu racirea la procesor.trebuia sa porneasca si fara baterie.