| Anonim99876 a întrebat:

Am un laptop Asus si nu mi se mai aprinde, seara mi-a mers, iar dimineata nu mi s-a mai aprins nici beculetul de la baterie, cum ca ar da semne ca se incarca, am schimbat si incarcatorul si nu e de acolo, care ar putea fi problema?

5 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Se pornește dacă îi scoți bateria și e conectat doar la cablu? Dă ceva semne că s-ar porni? (de exemplu: dacă auzi că ventilatorul din el se învârte)

| Anonim99876 explică (pentru SonicAndrei):

Niciun semn, nu se aprinde beculetul de la alimentare si tin apasat pe butonul de pornire, dar nicio miscare.

| SonicAndrei a răspuns (pentru Anonim99876):

Încearcă așa:
1. Scoate bateria și cablul. Așteaptă 1 minut.
2. Ține apăsat butonul de pornire cel puțin 30 de secunde.
3. Reconectează doar cablul (fără baterie). Vezi dacă pornește.

Dacă nu merge, repetă pașii așteptând mai mult (~15 minute pauză fără curent; apăsat pe buton ~2 minute).
Dacă tot nu merge, nu știu exact ce mai poți face înafară de a-l trimite la un service (pentru inspecție).
L-ai lăsat cumva în priză peste noapte?

| Anonim99876 explică (pentru SonicAndrei):

Nu a fost in priza, nu pot scoate bateria deoarece e sub carcasa lui, nici nu stiu cum sa o scot, sau daca poate fi scoasa din laptop, cred ca s-ar fi rupt mufa de alimentare, sau placa de baza arsa, dar daca era placa cred ca totusi se aprindea.beculetul de la baterie

| SonicAndrei a răspuns (pentru Anonim99876):

Hmm... nu știu atunci ce ar putea fi. E posibil ca problema să fie la placa de bază sau la sursă. Scuze pentru răspunsul super întârziat. Ar trebui trimis în garanție sau la un service (dacă nu l-ai dus deja).